![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Κανονικά θα λειτουργήσουν αύριο Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου όλες οι σχολικές μονάδες, Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Λάρισας στον Δήμο Λαρισαίων.
Για το 3ο Νηπιαγωγείο και το 3ο Δ.Σ Γιάννουλης (Εργατικές Κατοικίες), το νηπιαγωγείο Δασοχωρίου και το Γυμνάσιο – Λύκειο Φαλάνης, ισχύουν οι αποφάσεις που έχουν ληφθεί την περασμένη εβδομάδα για την μεταστέγαση τους, λόγω φθορών που έχουν υποστεί τα διδακτήρια από τις πλημμύρες.