![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Τρεις συλλήψεις είχαμε στην Θεσσαλία κατά το τελευταίο 24ωρο, σύμφωνα με το σχετικό Ενημερωτικό Δελτίο Αδικημάτων και Συμβάντων της ΓΕΠΑΔ.
Αναλυτικά:
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ:
Σύλληψη ημεδαπής για παράβαση της νομοθεσίας περί ναρκωτικών
Συνελήφθη, χθες (01-10-2023) το βράδυ στη Λάρισα, από αστυνομικούς του Τμήματος Άμεσης Δράσης Λάρισας/Ομάδα ΔΙ.ΑΣ., μία ημεδαπή γυναίκα, διότι κατά τον έλεγχο, βρέθηκαν στην κατοχή της και κατασχέθηκαν -10- ναρκωτικά δισκία, χωρίς την απαιτούμενη ιατρική συνταγή.
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ:
Σύλληψη ημεδαπού για παράβαση της νομοθεσίας περί ναρκωτικών
Συνελήφθη, σήμερα (02-10-2023) τις μεταμεσονύχτιες ώρες στο Βόλο, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Βόλου/Ο.Π.Κ.Ε. Βόλου, ένας ημεδαπός άνδρας, διότι κατά τον έλεγχο, κατελήφθη να κατέχει δύο νάιλον συσκευασίες με κάνναβη, συνολικού βάρους -2,35- γραμμαρίων, οι οποίες κατασχέθηκαν.
Εξιχνίαση κλοπής τροχοφόρου – σχηματισμός δικογραφίας σε βάρος ημεδαπού
Εξιχνιάστηκε, από την Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Βόλου, περίπτωση κλοπής τροχοφόρου και σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος ημεδαπού άνδρα. Ειδικότερα, όπως προέκυψε, ο δράστης, την 29/30-08-2023, αφαίρεσε δίκυκλη μοτοσικλέτα ημεδαπού από σημείο της πόλης του Βόλου.
Η δίκυκλη μοτοσικλέτα βρέθηκε και παρελήφθη από τον ιδιοκτήτη της.