Συνελήφθη, χθες (02-10-2023) το απόγευμα στο Βόλο, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Βόλου/Ο.Π.Κ.Ε. Βόλου, ένας ημεδαπός άνδρας, διότι κατά τον έλεγχο, κατελήφθη να κατέχει:
- μία νάιλον συσκευασία με ακατέργαστη κάνναβη, βάρους -0,56- γραμμαρίων και
- μία νάιλον συσκευασία με ηρωίνη, βάρους -0,92- γραμμαρίων.
Οι ναρκωτικές ουσίες κατασχέθηκαν.
Επίσης χθες το απόγευμα στο Βόλο, συνελήφθη από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Βόλου/Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών, ένας αλλοδαπός, διότι κατά τον έλεγχο, κατελήφθη να κατέχει μία νάιλον συσκευασία με ηρωίνη, βάρους -1,19- γραμμαρίων, η οποία κατασχέθηκε.