![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Από την μεγάλη προεκλογική βραδιά του Κώστα Αγοραστού δεν έλειψαν τα ΜΑΤ, όπως συνέβη δυστυχώς και σε άλλες πρωτεύουσες θεσσαλικών νομών, καθώς ομάδα πολιτών, εν προκειμένω μέλη του Δικτύου Αγώνα Αλλυλεγγύης Λάρισας, πραγματοποιούσαν συγκέντρωση διαμαρτυρίας μπροστά από το Αρχαίο Θέατρο, λίγα μέτρα έξω από τον χώρο όπου γινόταν η εκδήλωση.
Αντικείμενο των διαμαρτυριών, που ήταν άκρως ειρηνικές, ήταν φυσικά οι συνέπειες της πρόσφατης Θεομηνίας για τον τόπο και αντικείμενο διεκδίκησης η απόλυτη στήριξη στους πληγέντες, αλλά και η αναθεώρηση των πολιτικών και της τοπικής αυτοδιοίκησης.