![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Άνθρωπος του πολιτισμού είναι η σκηνοθέτης και καλλιτεχνική διευθύντρια του Θεσσαλικού Θεάτρου, Κυριακή Σπανού, αλλά αυτό δεν την αποτρέπει από το ευρύτερο ενδιαφέρον της για τα κοινά, που την έφερε υποψήφια στις επικείμενες περιφερειακές εκλογές, στο πλευρό του υποψηφίου Περιφερειάρχη, Δημήτρη Κουρέτα.
Εξάλλου, ο χώρος στον οποίο κινείται σχετίζεται με την τοπική αυτοδιοίκηση, γεγονός που αποτέλεσε βασικό αντικείμενο της συζήτησης που έλαβε χώρα κατά την τηλεφωνική παρουσία της στον Campos FΜ 97.8 και την εκπομπή “Τα νέα του κάμπου”. Εκεί όπου συνομιλώντας με τους Σωτήρη Κέλλα και Δημήτρη Αλεξίου, δεν δίστασε να μιλήσει για “κύκλους της Λάρισας που πολεμούν το Θεσσαλικό Θέατρο”.
Ακούστε αναλυτικά: