Η πρώην και πρώτη γυναίκα πρόεδρος του Δικηγορικού Συλλόγου Λάρισας, Νικολέττα Μπασδέκη, υποψήφια σήμερα στις επικείμενες δημοτικές εκλογές με τη “Συμπαράταξη” του νυν δημάρχου Λαρισαίων, Απόστολου Καλογιάννη, μίλησε στους Σωτήρη Κέλλα και Δημήτρη Αλεξίου, στο πλαίσιο της εκπομπής “Τα Νέα του Κάμπου” του Campos FM 97.8, κατ’ αρχάς για την πρόσφατη προσφυγή Μαμάκου κατά Καλογιάννη για τις τηλεοπτικές ευθύνες, η οποία “αυτονόητα έπεσε στο κενό”.
Στην συνέχεια, τονίζοντας με νόημα ότι “οι αγώνες κρίνονται στα αναχώματα και όχι σε αίθουσες δικαστηρίων”, εξέφρασε την πεποίθησή της ότι ο κ. Καλογιάννης θα είναι δήμαρχος και στην επόμενη θητεία.
Ακούστε αναλυτικά: