![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Φιλοξενούμενος της Μαργαρίτας Θεοχάρη στο στούντιο του Campos FM 97.8 βρέθηκε σήμερα ο γνωστός γιατρός και διευθυντής των ΤΕΠ του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας, Δημήτρης Μπαμπαλής, με αφορμή την υποψηφιότητά του για τον Δήμο Λαρισαίων στο πλευρό του νυν δημάρχου, Απόστολου Καλογιάννη.
Ασφαλώς, το επίπεδο της δημόσιας υγείας σήμερα και οι ανάγκες που προκύπτουν, όπως διαμορφώθηκαν με όλα όσα συνέβησαν τα τελευταία χρόνια στον κόσμο αλλά και στον τόπο μας, αποτέλεσαν το βασικό αντικείμενο συζήτησης.
Εκθέτοντας λοιπόν την εμπειρία του ειδικότερα από την εποχή του Covid και έπειτα, αλλά και καταγράφοντας δεδομένα στις ιδιωτικές δομές υγείας με βάση την ευρύτερη πολιτική που ακολουθείται, καθώς και την στάση του νέου κόσμου απέναντι σε όλα όσα διαμορφώνουν την πραγματικότητα, τόνισε πως “όλοι αντιλαμβάνονται την αξία της δημόσιας υγείας, αλλά μοιάζουν να την θεωρούν δεδομένη. Όμως, πρέπει να καταλάβουν πως η δημόσια υγεία δεν είναι αυτονόητη και πρέπει να την διεκδικούμε καθημερινά και δυναμικά με κάθε τρόπο”.
Ακούστε αναλυτικά: