![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Με αφορμή την καταστροφή προπαγανδιστικού υλικού της Λαϊκής Συσπείρωσης Λάρισας το πρωί της 4ης Οκτώβρη, 4 ημέρες πριν της εκλογές από τον Δήμο Λάρισας, έχουμε να σχολιάσουμε το εξής:
Η διοίκηση του Δήμου Λάρισας:
- ΔΕΝ πήρε έγκαιρα μέτρα για την αντιπλημμυρική προστασία της πόλης, να ενισχύει τα αναχώματα της εξωτερικής κοίτης του Πηνειού, να καθαρίσει ρέματα και φρεάτια, να ετοιμάσει και να μοιράσει έγκαιρα σακιά με άμμο κλπ.
- ΔΕΝ κινητοποίησε το Δημοτικό μαγειρείο το οποίο θα μπορούσε να μοιράσει χιλιάδες μερίδες φαγητού στους πληγέντες.
- ΔΕΝ οργάνωσε την απάντληση και τον καθαρισμό κατοικιών, αφήνοντας χιλιάδες κόσμου να παλεύουν με τα λύματα.
- ΔΕΝ πήρε όλα τα μέτρα για να μην πλημμυρίσουν και βγουν εκτός λειτουργίας κρίσιμες εγκαταστάσεις όπως οι βιολογικοί καθαρισμοί της Λάρισας και της Μάνδρας με αποτέλεσμα χιλιάδες τόνοι λυμάτων να καταλήγουν στον Πηνειό και στα σπίτια μας σαν αποτέλεσμα της πλημμύρας…
- ΔΕΝ οργάνωσε έγκαιρα και με συνέχεια την αποκομιδή του τεράστιου όγκου κατεστραμμένων οικοσκευών με αποτέλεσμα στις γειτονιές της πόλης να εξακολουθούν να υπάρχουν βουνά μολυνσματικών αποβλήτων, όπως για παράδειγμα στην Νέα Σμύρνη, στις Εργατικές Κατοικίες Γιάννουλης, στη Φαλάνη…
Αλλά από την άλλη, τους πείραξαν τα πανό της Λαϊκής Συσπείρωσης στους προκαθορισμένους στύλους από την διακομματική επιτροπή!!! Πανό τα οποία κατέβασαν άμεσα με περίσσιο ζήλο, αντί να πάνε να μαζέψουν τα σκουπίδια και τα λύματα από τις γειτονιές της πόλης που γίνεται χαμός…
Ο λαός της πόλης θα γυρίσει την πλάτη στην Δημοτική αρχή Καλογιάννη, σε αυτούς που εγκατέλειψαν το λαό της πόλης στο έλεος των πλημμυρών, για τα κέρδη των επιχειρηματικών ομίλων.
ΔΥΝΑΜΩΝΟΥΜΕ ΤΗ ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΑΝΤΟΥ,
ΜΕ ΤΟ ΛΑΟ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΩΝ ΛΙΓΩΝ!!!
Υγ. Για του λόγου το αληθές παραθέτουμε τις παρακάτω φωτογραφίες από Ε.Κ.Γιάννουλης και Φαλάνη, τραβηγμένες στις 4/10/2023, 20 ημέρες μετά τις πλημμύρες…
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/4.png)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/3.png)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/1.png)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/2.png)