![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Μια μέρα μετά την παρουσία στη Λάρισα του ΓΓ του ΚΚΕ, Δ.Κουτσούμπα, προκειμένου να στηρίξει την υποψηφιότητα τόσο του ιδίου στον Δήμο Λαρισαίων, όσο και του Τάσου Τσιαπλέ στην Περιφέρεια, αλλά και την εντυπωσιακή συγκέντρωση που πραγματοποιήθηκε στην κεντρική πλατεία της πόλης, ο υποψήφιος Δήμαρχος Λαρισαίων με την Λαϊκή Συσπείρωση, Πέτρος Κρίκης, βρέθηκε ζωντανά στο στούντιο του Campos FM 97.8!
Εκεί, συνομιλώντας με τους Σωτήρη Κέλλα και Δημήτρη Αλεξίου, στο πλαίσιο της εκπομπής “Τα Νέα του Κάμπου”, δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για την ανταπόκριση του κόσμου στο κάλεσμα των συντρόφων του, αλλά όπως τόνισε μεταξύ άλλων, “με όσα συμβαίνουν οφείλουμε να αναζητήσουμε ένα νέο και διαφορετικό μοντέλο ζωής, γι’ αυτό πρέπει ο κόσμος να μας στηρίξει, γνωρίζοντας καλά ότι η Λαϊκή Συσπείρωση θα είναι δίπλα στις ανάγκες και στις διεκδικήσεις του και την επομένη των εκλογών.
Ακούστε αναλυτικά: