![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Ταχύτατα και απόλυτα απάντησε ο Δήμος Λαρισαίων στην επιστολή με την οποία ο Εμπορικός Σύλλογος ζητούσε την θέση του δημάρχου επί των φημών που θέλουν την ετεροχρονισμένη πραγματοποίηση του παζαριού.
Στην σχετική ανακοίνωση του δήμου, με την οποία διαψεύδονται κατηγορηματικά οι γνωστές φήμες, αναφέρονται κατηγορηματικά τα εξής:
“Η Δημοτική αρχή αποφάσισε τη ματαίωση του παζαριού και παραμένει στην απόφαση της.
Οποιαδήποτε άλλη συζήτηση, εμπίπτει στη σφαίρα των ψευδών ειδήσεων, ανάλογων με εκείνες που μιλούσαν για διοργάνωση συναυλίας, ενώ το παζάρι είχε ήδη ματαιωθεί με απόφαση του Δήμου Λαρισαίων.
Ας μείνουμε όλοι προσανατολισμένοι στις επίσημες ανακοινώσεις του Δήμου και όχι στις φήμες που κυκλοφορούν”.