Πολιτικός Μηχανικός και Συντηρητής Αρχαιοτήτων, ο Αλέξανδρος Ζουριδάκης, υποψήφιος σήμερα Περιφερειακός Σύμβουλος με τον Δημήτρη Κουρέτα, ήταν καλεσμένος του Σωτήρη Κέλλα και του Δημήτρη Αλεξίου στην εκπομπή “Τα Νέα του Κάμπου” του Campos FM 97.8, όπου εξέθεσε το όραμά του για την Θεσσαλία.
Αποδεχόμενος ότι ανήκει στη γενιά που έμεινε στην Ελλάδα για να παλέψει την κρίση, τόνισε μεταξύ άλλων με νόημα πως ο κόσμος πρέπει να ψηφίσει ανθρώπους που αντιλαμβάνονται την πραγματικότητα μέσα από την καθημερινή εργασία τους.
Ακούστε αναλυτικά: