![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Αντιδήμαρχος Βιώσιμης Κινητικότητας και Συστημάτων Έξυπνης Πόλης, εκ νέου υποψήφιος δημοτικός Σύμβουλος με τη Συμπαράταξη Λαρισαίων, αλλά πάνω απ’ όλα ένας επιστήμονας και πρώην πρόεδρος του ΤΕΕ που γνωρίζει τα δημοτικά πράγματα της Λάρισας σαν την παλάμη του, ο Ντίνος Διαμάντος βρέθηκε στον Campos FM 97.8 και μίλησε στον Σωτήρη Κέλλα και στον Δημήτρη Αλεξίου για όσα απασχολούν τους δημότες ενόψει το εκλογών της Κυριακής.
Εξηγώντας πολλά πράγματα γύρω από το ζήτημα των πλημμυρών, αλλά και την επιλογή του να βρεθεί στον συγκεκριμένο συνδυασμό παρότι προέρχεται από εντελώς διαφορετικό πολιτικό χώρο, ο κ.Διαμάντος τόνισε πως “δεν υπάρχει κανένα ψεγάδι στη σχέση του με τον δήμαρχο κ.Καλογιάννη”, υπογραμμίζοντας πως “η Συμπαράταξη ήταν και είναι υγιής, έχοντας στο τιμόνι έναν άνθρωπο που ξέρει να κουμαντάρει”!
Ακούστε αναλυτικά: