![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Η Χριστίνα Ηλιάδη είναι για πρώτη φορά υποψήφια σε εκλογική διαδικασία, επιλέγοντας να σταθεί στο πλευρό του νυν δημάρχου Λάρισας, Απόστολου Καλογιάννη, γεγονός που την οδήγησε ως καλεσμένη στο στούντιο του Campos FM 97.8, με οικοδεσπότες τους Σωτήρη Κέλλα (φωτ.) και Δημήτρη Αλεξίου.
Διευθύντρια στο 4ο Επαγγελματικό Λάρισας σήμερα, αλλά με ένα πλούσιο βιογραφικό που περιλαμβάνει τρία πτυχία και ανάληψη θέσεων ευθύνης κυρίως στην εκπαίδευση και τον πολιτισμό, η κ.Ηλιάδη εξήγησε τους λόγους που τάχθηκε στο πλευρό της συγκεκριμένης παράταξης, αλλά και τι είναι το Βολτ Ελλάδος, το κόμμα με του οποίου την ώθηση βρίσκεται στην εκλογική ομάδα του νυν δημάρχου Λαρισαίων.
“Οραματίζομαι μια Λάρισα με πολιτισμό ευρωπαϊκών προδιαγραφών”, ήταν μια απ’ τις χαρακτηριστικότερες ατάκες της, εξηγώντας ότι ορίζει τον πολιτισμό σε πολλά επίπεδα, γεγονός που την συνδέει και με την “Συμπαράταξη”.
Ακούστε αναλυτικά: