![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Από την ΠΑΕ ΑΕΛ ανακοινώθηκε επίσημα ότι νέος προπονητής της είναι ο Παύλος Δερμιτζάκης.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
“Ο Παύλος Δερμιτζάκης αναλαμβάνει από σήμερα την τεχνική ηγεσία της ΑΕΛ.
Ο Καβαλιώτης τεχνικός βρέθηκε σήμερα το απόγευμα στα γραφεία της ΠΑΕ, όπου και ολοκληρώθηκε η συμφωνία των δύο πλευρών, με τον ίδιο να αναλαμβάνει άμεσα δουλειά.
Ο έμπειρος προπονητής έχει εργαστεί τα προηγούμενα χρόνια σε Εργοτέλη, Ατσαλένιο, Διαγόρα, Πανθρακικό, ΠΑΟΚ, Αστέρα Τρίπολη, ΟΦΗ, Λαμία, Καβάλα, Βέροια, Πανσερραϊκό και στην Κύπρο στον Ερμή Αραδίππου.
Καλή επιτυχία coach“!