![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας προσήλθε λίγο πριν το μεσημέρι για να ασκήσει το εκλογικό δικαίωμά του ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας και εκ νέου υποψήφιος, Κώστας Αγοραστός, δηλώνοντας:
«Προσερχόμαστε σήμερα στην κάλπη για το μέλλον μας. Είναι μία μεγάλη και σημαντική μέρα για την Θεσσαλία. Σήμερα καλώ να προσέλθουμε στις κάλπες για να προχωρήσουμε την επόμενη ημέρα της Θεσσαλίας με αυτοπεποίθηση και δύναμη. Να συνεχίσουμε την ανασυγκρότηση η οποία ήδη έχει αρχίσει σε όλα τα επίπεδα και ταυτόχρονα να αναλάβουμε ευθύνες. Οι Θεσσαλοί βρισκόταν μπροστά στο μέλλον. Οι Θεσσαλοί δεν μπορούν να παίξουν με το μέλλον των παιδιών τους. Ψηφίζουμε για την Θεσσαλία, ψηφίσουμε για το καλό όλων μας.»