![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Ο Θανάσης Μαμάκος είναι ο νέος δήμαρχος Λαρισαίων, μετά από δύο συνεχόμενες θητείες στην δημοτική αρχή του Απόστολου Καλογιάννη, ο οποίος έσπευσε να τον συγχαρεί τηλεφωνικά βλέποντας ότι στο 1/3 των εκλογικών τμημάτων ο προπορευόμενος έχει σταθερά πάνω από 50%!
Μάλιστα ο απερχόμενος δήμαρχος έκανε και μια δήλωση κατά την οποία πέραν των συγχαρητηρίων προς το νικητή και των ευχαριστιών προς όσους των εμπιστεύθηκαν, τόνισε την ελπίδα του ότι “θα συνεχιστεί το μεγάλο έργο των τελευταίων 9 ετών”, ενώ εξέφρασε και κάποια πικρία όταν σημείωσε πως “λόγω των συνθηκών αναστείλαμε για 15 μέρες την προεκλογική δραστηριότητα της Συμπαράταξης, δίνοντας τη μάχη των αναχωμάτων”…
Λεπτομερή αποτελέσματα και συνεχόμενη ροή ΕΔΩ και τα αποτελέσματα αυτή τη στιγμή 21:59 εδώ:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/dimos_lar-3-1024x374.jpg)