![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Δύο ειδών και εκ διαμέτρου αντίθετες ήταν οι αντιδράσεις που προκάλεσε η ανακοίνωση της έλευσης του Παύλου Δερμιτζάκη στον πάγκο της ΑΕΛ.
Από τη μια φαίνεται να είναι σημαντική μερίδα φιλάθλων που θεωρεί ότι ο προπονητής που τερμάτισε πρόπερσι και πέρυσι πρώτος στον βόρειο όμιλο της Super League 2, με Βέροια και Πανσερραϊκό, τις ομάδες που νίκησαν αντίστοιχα τους “βυσσινί” στην κούρσα της ανόδου, είναι ο πλέον αποτελεσματικός και ο καταλληλότερος για να οδηγήσει την ΑΕΛ στην Super League 1.
Από την άλλη είναι οι οργανωμένοι οπαδοί, που ενθυμούμενοι και μια παλιά ιστορία της σεζόν 2010-11, εξέδωσαν την ακόλουθη ανακοίνωση:
“Αποφάσεις που προσβάλουν τον λαό και την ιστορία της ΑΕΛ θα μας βρίσκουν απέναντι.
Ο δηλωμένος στρατιώτης του μπαοκ, Δερμιτζάκης ήταν είναι και θα είναι ανεπιθύμητος.
MONSTERS
ΘΥΡΑ 1 “!
Κάπου στο ενδιάμεσο είναι εκείνοι που δέχονται τα θετικά αυτής της επιλογής, ξεπερνούν τα αρνητικά για το καλό όπως λένε της ομάδας, αλλά δεν παύουν να έχουν τις επιφυλάξεις τους λόγω της σκανδαλώδους εύνοιας που είχαν από το “σύστημα” στην πορεία τους προς την κορυφή τόσο η Βέροια πρόπερσι, όσο κυρίως πέρυσι ο Πανσερραϊκός…