![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Ο νυν δήμαρχος Λαρισαίων, Απόστολος Καλογιάννης και ο Θανάσης Μαμάκος, είναι μεταξύ άλλων συνυποψηφίων (Πέτρος Κρίκης, Κώστας Βαϊούλης) οι δύο μονομάχοι για τον δημαρχιακό θώκο.
Ο κ. Καλογιάννης θα ασκήσει το εκλογικό του δικαίωμα στις 11 π.μ. στο 16ο Δημοτικό Σχολείο, στη οδό Εθνικής Αντίστασης 35, στη συνοικία της Νεράιδας, ενώ ο κ. Μαμάκος στις 10.30 π.μ. στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Γιάννουλης (Κουλουψούζη & Βενιζέλου).