![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Μια τέτοια ήττα σαν κι αυτή που υπέστη η “Συμπαράταξη” του Απόστολου Καλογιάννη στον Δήμο Λαρισαίων, έχει σίγουρα τις συνέπειές της όχι μόνο για τον συνδυασμό αλλά και τα στελέχη της νυν δημοτικής αρχής.
Χαρακτηριστικότερο όλων το γεγονός ότι με το δεδομένο των 14 εδρών, δεν εκλέγεται στο Δημοτικό Συμβούλιο ο σημερινός πρόεδρός του, Δημήτρης Τάχος, ενώ εκτός μένει και ο εξ’ αντικειμένου ιδιαίτερα προβεβλημένος πρόεδρος της ΔΗΚΕΛ, ο παλαίμαχος διεθνής ποδοσφαιριστής και νυν προπονητής, Βαγγέλης Μόρας.
Ας θυμηθούμε αναλυτικότερα την κατανομή των εδρών:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΛΑΡΙΣΑ_ΕΔΡΕΣ-1-1024x417.jpg)
Ακολούθως ας δούμε την σταυροδοσία όπως έχει αυτή τη στιγμή (για την ροή πατήστε ΕΔΩ):
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/symparataxi_stayroi-scaled.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/symparataxi_giannouli-1024x606.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/symparataxi_koilada-1024x397.jpg)