![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
O Δήμος Τυρνάβου είναι ο μοναδικός στην ΠΕ Λάρισας που οι δημότες του θα υποχρεωθούν να πάνε και στις 15/10 στις κάλπες για να εκλέξουν τον δήμαρχό τους, μετά από μια εκλογική μάχη με τα εξής δύο ιδιαίτερα χαρακτηριστικά.
Πρώτο και εξόφθαλμο, ο καταποντισμός του νυν δημάρχου Γιάννη Κόκουρα, για λόγους που σαφώς οι δημότες γνωρίζουν καλύτερα.
Δεύτερο και αξιοσημείωτο, που χρειάζεται ωστόσο μαθηματικές πράξεις για να διαπιστωθεί, το γεγονός ότι ο κ.Αμάρι, που συγκέντρωσε 42,68% δεν κατάφερε να εκλεγεί από την πρώτη Κυριακή για ένα ποσοστό της τάξης του 0,32%, που μεταφράζετε σε λίγες δεκάδες ψήφους και συγκεκριμένα 44!
Γεγονός που καλείται να εκμεταλλευτεί ο κ.Τσικριτσής,
Τα τελικά αποτελέσματα:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/tyrnabos-1024x364.jpg)