![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Αν είναι κάποιος να χαμογελάει διαβάζοντας την ακόλουθη ανακοίνωση του επικεφαλής της ΛΑΣΥ στην Λάρισα για την Περιφέρεια, Τάσου Τσιαπλέ, είναι σίγουρα ο Κώστας Αγοραστός, που βλέπει να μειώνονται οι πιθανότητες εξ αριστερών ενίσχυσης του Δημήτρη Κουρέτα στον β’ γύρο.
Πιο συγκεκριμένα, η ανακοίνωση της τρίτης δύναμης στην Θεσσαλία αναφέρει:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/202307191905341233-1200x800-1-1024x683.jpg)
“Στο δεύτερο γύρο καλούμε τους εργαζόμενους, το λαό της περιοχής όσους στήριξαν και ενίσχυσαν την «Λαϊκή Συσπείρωση» να πάνε στη κάλπη με κριτήριο την καταδίκη της αντιλαϊκής πολιτικής. Την καταδίκη δηλαδή τόσο του εκλεκτού περιφερειάρχη της ΝΔ κ. Αγοραστού όσο και του υποψηφίου του ΠΑΣΟΚ και του ΣΥΡΙΖΑ κ. Κουρέτα που διεκδικεί το ρόλο του συνεχιστή της αντιλαϊκής πολιτικής… Γι’ αυτό την Κυριακή 15 Οκτώβρη το συμφέρον του εργαζόμενου λαού είναι να καταψηφίσει τους διαχειριστές της αντιλαϊκής πολιτικής, ψηφίζοντας λευκό ή άκυρο”.
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/07A49D95-A736-4C7E-8E15-D6AA67138DD2-1024x589.jpeg)
Για την ιστορία και για τους δικούς σας υπολογισμούς σχετικά με τον ρυθμιστικό ρόλο που μπορεί να διατελέσει πλέον το σώμα των ψηφοφόρων της Ελευθερίας Τζανακούλη, υπενθυμίζουμε τα τελικά αποτελέσματα των Περιφερειακών εκλογών στην Θεσσαλία:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/perifereia_telika-1024x537.jpg)