![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Αν και οι κακές γλώσσες λένε πως όχι μόνο δεν κοιμήθηκε αλλά έτρεχε αξημέρωτα για να αλλάξει λάστιχο στο αυτοκίνητο, όχι μόνο δεν τον κρατούσαν τα πόδια του απ’ την κούραση αλλά είχε και μια μικρή no-covid αδιαθεσία, εκείνος δεν το έβαλε κάτω!
Μπορεί επίσημα να αναλαμβάνει καθήκοντα την 1/1/24, αλλά αλίμονο, σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που αισθανόταν δήμαρχος Λαρισαίων και μπορούσε να το πει χωρίς να παρεξηγηθεί…
Απ’ το πρωί λοιπόν ο Θανάσης Μαμάκος βρέθηκε στους δρόμους της πόλης, βολτάροντας και χαιρετώντας κόσμο, μόνος προ μεσημβρίας και το απόγευμα με την εκλεκτή παρέα του Κώστα Αγοραστού.
Ένα δίδυμο στο οποίο δεν μπόρεσε να αντισταθεί η διευθύντρια του Γαλλικού Ινστιτούτου Λάρισας κα Χρύσα Βουλγαράκη, όταν βρέθηκε μπροστά της!
Ή μήπως συνέβη το αντίθετο και δεν ήταν καθόλου τυχαία η διέλευση του διδύμου από εκεί;
Σε κάθε περίπτωση, η συνάντηση αυτή ήταν το καλύτερο για εκείνους κλείσιμο μιας ξεχωριστής ημέρας, της πρώτης του Θανάση Μαμάκου ως δημάρχου και η καλύτερη ευκαιρία για την Χρύσα Βουλγαράκη να τους στείλει αντί καληνύχτας το δικό της μήνυμα:
Και άλλα φωτογραφικά στιγμιότυπα από την βόλτα του Θανάση Μαμάκου με τον Κώστα Αγοραστό στο κέντρο της Λάρισας:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915327371-967x1024.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915335801-1024x901.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915350614-1024x854.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915364808-1024x683.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915346381-1024x1018.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915341598-1024x762.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915364808-1-1024x683.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915320162-1024x683.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915359044-1024x683.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696915324405-1024x683.jpg)