![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Απ’ όποια πλευρά κι αν το δει κανείς, η νίκη του Θανάση Μαμάκου έναντι της “Συμπαράταξης” του Δήμου Λαρισαίων του νυν δημάρχου, Απόστολου Καλογιάννη, ήταν σαρωτική.
Κατ’ αρχάς, ακόμα κι αν το όριο της εκλογής από την πρώτη Κυριακή ήταν στο 50% κι όχι στο 43%, πάλι η παράταξη “Η Λάρισα που μας αξίζει” θα είχε εκλεγεί, καθώς συγκέντρωσε ποσοστό ψήφων 51,14%!
Επιπλέον, κατέγραψε μια διαφορά της τάξης 14,01%, καθώς η νυν δημοτική αρχή κατέληξε μόλις στο 37,13%, γεγονός που μαρτυρά ότι οι Λαρισαίοι είχαν λόγους να επιθυμούν μια αλλαγή, έπειτα από δύο συνεχόμενες θητείες του κ.Καλογιάννη.
Δείτε τα τελικά αποτελέσματα:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/dimos_larisaion-1024x485.jpg)