![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Ολοκληρώθηκε σήμερα η προετοιμασία για τους «βυσσινί» υπό τις οδηγίες του νέου προπονητή Παύλου Δερμιτζάκη, καθώς πραγματοποιήθηκε προπόνηση τακτικής ενόψει του αυριανού αγώνα στο AEL FC ARENA, στις 4 το απόγευμα, με αντίπαλο τον ΠΟΤ Ηρακλή για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2 (A’ όμιλος).
Η αποστολή της ΑΕΛ για τον αγώνα με τον Ηρακλή απαρτίζεται από τους: Σουλούκο, Αντωνόπουλο, Ηλιάδη, Γιανναράκη, Στάμου, Maksymenko, Παπαδόπουλο, Μαϊδανό, Καλουτσικίδη, Παπαγεωργίου Αθ., Πλέγα, Θωμαϊδη, Πατράλη, Andrada, Παπαγεωργίου Κ., Νινίκα, Pedroso, Kossonu, Μαυριά, Ογκμπόε και Βλιώρα.
Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες, Θοδωρής Βενετικίδης, Κώστας Θεοδωρόπουλος, Τομπίας Ζοέλ Σάρατε. Επίσης, εκτός είναι ο Λεάντρο Οτορμίν που απουσιάζει με άδεια εκτός Ελλάδας, ο Μάρκος Νίνο που έχει υποχρεώσεις με την Εθνικής Ελπίδων, ενώ για αγωνιστικούς προφανώς λόγους δεν συμπεριλήφθηκαν στην αποστολή και οι Στέργιος Παρασκευάς, Δημήτρης Μιλτιάδης, Βασίλης Αρσένης, Κυριάκος Ζησούλης, Σπύρος Ρούσης, Ανίς Μπρου και Νίκος Κουκουράβας.
Αύριο, ημέρα του αγώνα, τα εκδοτήρια του AEL FC ARENA θα ανοίξουν στις 13:30.