![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Παγκόσμια Ημέρα Ψυχική Υγείας η 10η Οκτωβρίου, αποτέλεσε αφορμή για την σημερινή συζήτηση στον αέρα του Campos FM 97.8 της Μαργαρίτας Θεοχάρη, με ένα από τα στελέχη του Κέντρου Ψυχικής Υγείας Λάρισας, την κοινωνική λειτουργό κ. Χρύσα Σαμούρη.
Στο πλαίσιο της εκπομπής “Πάμε μια Βόλτα” λοιπόν του ραδιοσταθμού, η κ.Σαμούρη έσπευσε εξ αρχής να τονίσει τις διαρκώς αυξανόμενων δυσκολίες που έχει συνολικά να αντιμετωπίσει ο χώρος, καθώς από την οικονομική κρίση και μετά οι κρίσεις είναι συνεχείς και διαφορετικές, δημιουργώντας στον άνθρωπο όλο και περισσότερα ψυχολογικά προβλήματα.
Προσεγγίζοντας μάλιστα ειδικότερα το ζήτημα με δεδομένες και τις πρόσφατες καταστροφές από τις πλημμύρες, τόνισε πως εδώ και χρόνια τα περιστατικά στη Λάρισα αυξάνονται διαρκώς!
Ακούστε αναλυτικά: