![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Κάτι παραπάνω από ευχαριστήριο ήταν το μετεκλογικό μήνυμα που ανάρτησε στα social media ο Ντίνος Διαμάντος, αντιδήμαρχος κι ένα από τα ισχυρά χαρτιά της “Συμπαράταξης” και της απερχόμενης δημοτικής αρχής, Ντίνος Διαμάντος, αναφέροντας συγκεκριμένα τα εξής:
“Είμαι υπερήφανος και αισθάνομαι ιδιαίτερη τιμή που συνεργάστηκα με το Δήμαρχο και Άνθρωπο Απόστολο Καλογιάννη. Τον ευχαριστώ θερμά! Έχει αφήσει στην 9χρονη θητεία του ένα σπουδαίο πολυεπίπεδο έργο που αφενός η υπεραξία του υπερβαίνει τα χρόνια της θητείας του αφετέρου στη Δημοτική μας ιστορία θα καταγραφεί το ιδιαίτερο αποτύπωμά της προσφοράς του. Ένας απαραίτητος απολογισμός θα γίνει άλλωστε άμεσα και μέσα σε αυτόν αισθάνομαι υπερήφανος απέναντι στους συμπολίτες μου για ζητήματα που υπήρξε καθοριστική και η προσωπική μου συμβολή.
Ευχαριστώ θερμά όλους του συνδημότες μου που με τίμησαν και τους διαβεβαιώνω ότι θα τιμήσω την εμπιστοσύνη τους για το καλό της πόλης και των γενιών που έρχονται.
Στην ανατολή της νέας θητείας θέλω να ευχηθώ στο νέο Δήμαρχο Λαρισαίων Θανάση Μαμάκο μία πετυχημένη και δημιουργική πορεία.
Η εντολή των Λαρισαίων ήταν ηχηρή και ισχυρή και οφείλουμε να τη σεβαστούμε και να αναλογιστούμε.
Είναι βέβαιο ότι ο νέος Δήμαρχος παραλαμβάνει από τον Δήμαρχο Απ. Καλογιάννη ένα έργο που η χρονική του συνέχεια αφήνει το αποτύπωμα έτοιμων μελετημένων και χρηματοδοτημένων έργων στη διάρκεια της νέας θητείας.
Θα ήμαστε εκεί που μας έταξε ο λαός να βοηθήσουμε με δημιουργική και ενωτική διάθεση για την απρόσκοπτη ανάπτυξη σε κάθε επίπεδο της Λάρισας και του Δήμου στο σύνολό του.
Θέλω να συγχαρώ τους υποψηφίους και τους εκλεγμένους εξ αυτών όλων των συνδυασμών για τη διάθεση συμμετοχής και προσφοράς στα κοινά της πόλης μας. Ιδιαίτερα όμως, όλους τους ανθρώπους της Συμπαράταξης Λαρισαίων (συνυποψηφίους μου αλλά και τους ανθρώπους του οργανωτικού και επικοινωνιακού επιτελείου) που ήταν Τιμή να είμαι μαζί τους.
Ας έχουμε στο μυαλό μας ότι “στο τέλος όλα πάνε καλά. Αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος”.