![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Από το γραφείο του υποψηφίου Περιφερειάρχη Θεσσαλίας, Δημήτρη Κουρέτα, σχετικά με το debate που αποδέχθηκαν να κάνουν με τον Κώστα Αγοραστό ενόψει του β’ γύρου τον εκλογών, κοινοποιήθηκε η ακόλουθη δήλωση:
«Με μεγάλη ικανοποίηση, στην τρίτη πρόσκληση που του απηύθυνα , ο κ. Αγοράστος αποδέχτηκε «επιτέλους» τον δημόσιο διάλογο για το αναπτυξιακό όραμα της Θεσσαλίας.
Αποδέχτηκα από την Δημόσια Τηλεόραση να συμμετέχω και αναμένω την δική του αποδοχή προκειμένου να πραγματοποιηθεί εκεί ο δημόσιος διάλογος τις επόμενες ημέρες.»