![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Αναμένοντας την ανακοίνωση των τελικών αποτελεσμάτων της σταυροδοσίας για την Περιφέρεια και τις πρωτεύουσες των νομών της Θεσσαλίας, όπου ο αριθμός των ψηφοδελτίων είναι κατά πολύ μεγαλύτερος, δείτε πως μπορείτε να εντοπίσετε μόνοι σας την καταμέτρηση των σταυρών των υποψηφίων στους περιφερειακούς δήμους, όπου ενσωματώθηκε το 100% των εκλογικών κέντρων.
Κατ’ αρχάς εισέρχεσθε στην σελίδα του Υπουργείου Εσωτερικών https://ekloges.ypes.gr/ και επιλέγετε την αντίστοιχη ενότητα των αποτελεσμάτων των Δημοτικών Εκλογών 2023.
Στον χάρτη που εμφανίζεται επιλέγετε την Περιφερειακή Ενότητα – Νομό που σας ενδιαφέρει.
Στα συγκεντρωτικά αποτελέσματα που εμφανίζονται επιλέγετε τον δήμο του ενδιαφέροντός σας ως ακολούθως:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΣΤΑΥΡΟΙ1-1024x679.jpg)
Στα επιμέρους αποτελέσματα που εμφανίζονται για τον δήμο της επιλογής σας, προχωράτε στην επιλογή της Δημοτικής Ενότητας που σας ενδιαφέρει:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΣΤΑΥΡΟΙ2-1024x497.jpg)
Ακολούθως τσεκάρετε την επιλογή υποψήφιοι σύμβουλοι:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΣΤΑΥΡΟΙ3-1024x452.jpg)
Τέλος, ανοίγεται πλήρως την λίστα με το σύνολο των υποψηφίων κάθε συνδυασμού:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΣΤΑΥΡΟΙ4-1024x627.jpg)