![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Σήμερα Τετάρτη 11/10/2023 η πρόεδρος της Πλεύσης Ελευθερίας, κα Ζωή Κωνσταντοπούλου θα επισκεφθεί για μια ακόμη φορά την Λάρισα και την ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλίας.
Ειδικότερα:
- Στις 12.30 μ.μ. η Ζωή Κωνσταντοπούλου θα παρασταθεί ενώπιον του Εφέτη Ειδικού Ανακριτή Λάρισας για την υπόθεση των Τεμπών και
- Στις 5.30 μ.μ. θα επισκεφθεί τον Βλοχό Καρδίτσας, κατόπιν πρόσκλησης των πλημμυροπαθών κατοίκων του και θα συζητήσει μαζί τους.Παράλληλα, η Επικεφαλής της Πλεύσης Ελευθερίας, θα μεταφέρει είδη πρώτης ανάγκης που συλλέγονται όλες αυτές τις μέρες από την Πλεύση Ελευθερίας, στο πλαίσιο της δράσης “Η Αλληλεγγύη είναι δύναμη”.
Η συγκεκριμένη αποστολή ειδών ανάγκης αποτελεί την δεύτερη αποστολή στην περιοχή της Θεσσαλίας. Τις επόμενες ημέρες θα πραγματοποιηθεί τρίτη αποστολή ειδών στις περιοχές των Τρικάλων, του Βόλου και του Πηλίου.