![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Ξεκάθαρη και ανοιχτή στήριξη στο πρόσωπο του Κώστα Αγοραστού έδωσε σήμερα ο Αχιλλέας Μπέος που σε συνέντευξη Τύπου, τόνισε πως η στήριξη του Περιφερειάρχη Θεσσαλίας και εκ νέου υποψηφίου είναι προς το συμφέρον της πόλης.
Ο Αχ. Μπέος ανέφερε πως είναι η πρώτη φορά που παρεκκλίνει από τις αρχές του, καθώς πάντα έλεγε στον κόσμο να ψηφίζει κατά συνείδηση κι αυτό το κάνει, καθώς όπως είπε είναι κρίσιμη η εποχή, υπάρχουν εκκρεμότητες και έργα σε εξέλιξη και οποιαδήποτε άλλη επιλογή θα δημιουργήσει πρόβλημα στον δήμο Βόλου σε σχέση με τη διαχειριστική αρχή και το ΕΣΠΑ.
“Ο Κώστας Αγοραστός μπορεί να έκανε λάθη, μπορεί να έχει μια κάποια έπαρση, αλλά δεν ευθύνεται κανένας άνθρωπος για μια φυσική καταστροφή. Είναι η πρώτη φορά που στηρίζω κάποιο πρόσωπο, υπάρχει λόγος, το κάνω για την πόλη μου για να συνεχιστεί η συνεργασία και να φτιάξουμε τα έργα υποδομής”, είπε χαρακτηριστικά ο Αχ. Μπέος.
Ερωτηθείς γιατί ο κ. Κουρέτας δεν είναι κατάλληλος για να λάβει την Περιφέρεια Θεσσαλίας, ο Αχ. Μπέος είπε ότι δεν είναι γνώστης και θα χρειαστεί χρόνος για να μπει στο κλίμα, χρόνος που δεν υπάρχει.
Τέλος ανέφερε ότι άνθρωποι από το περιβάλλον του κ. Κουρέτα του τηλεφώνησαν για να συναντηθούν, εκείνος όμως είπε όχι. “Δεν κάνω τέτοια πράγματα”, ανέφερε.
Θυμίζουμε ότι ο κ.Μπέος δεν είναι ο πρώτος δήμαρχος πρωτεύουσας θεσσαλικού νομού που στηρίζει ανοιχτά τον Κώστα Αγοραστό, καθώς προηγήθηκε χθες και ο συντοπίτης του νεοεκλεγής Δήμαρχος Λαρισαίων, Θανάσης Μαμάκος, που αν μη τι άλλο, προέρχεται και στηρίζεται συν τοις άλλοις από τον ίδιο πολιτικό χώρο.