![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Με την ακόλουθη ανάρτηση στα social media συνεχάρη τον Θανάση Μαμάκο για τη νίκη του στις δημοτικές εκλογές ο επί χρόνια αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Πάνος Σάπκας:
“Συγχαρητήρια στον νέο Δήμαρχο της Λάρισας κύριο Μαμάκο.
Καλή θητεία στον ίδιο και στον συνδυασμό του.
Εύχομαι να διαχειριστούν το έργο της απερχόμενης δημοτικής αρχής, με σεβασμό και εκτίμηση, και ό,τι καινούριο κάνουν να είναι με γνώμονα το συμφέρον της πόλης και των πολιτών.
(Όχι βέβαια για να γίνει η Λάρισα σπουδαία ξανά.
Γιατί η Λάρισα ποτέ δεν έπαψε να είναι σπουδαία, ακόμη και στους πιο χαλεπούς καιρούς.)
Αυτό είναι το καθήκον κάθε δημάρχου, να υπηρετεί την πόλη και τους πολίτες. Και ο Απόστολος Καλογιάννης το έπραξε με σοβαρότητα, αφοσίωση, ενσυναίσθηση και αλληλεγγύη.
Ευχαριστώ όσους και όσες με τίμησαν με την ψήφο τους.
Θα συνεχίσω, από όποιο μετερίζι βρίσκομαι, να αγωνίζομαι για μια Λάρισα, πόλη του πολιτισμού”.