![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Βέβαιος για “την τελική νίκη του τυρναβίτικου λαού την Κυριακή 15 Οκτώβρη” εμφανίστηκε σε τηλεφωνική παρουσία του στον Campos FM 97.8 ο υποψήφιος δήμαρχος Τυρνάβου, Στέλιος Τσικρικής, που με ποσοστό 32,49% από τον α’ γύρο, διεκδικεί με τον κ.Αμάρι (42,68%) τον δημαρχιακό θώκο, έχοντας προηγουμένως οι δυο τους κατατροπώσει το νυν δήμαρχο, Γιάννη Κόκουρα.
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/tirbavos_telika-1024x402.jpg)
Φιλοξενούμενος των Σωτήρη Κέλλα και Δημήτρη Αλεξίου στην εκπομπή “Τα Νέα του Κάμπου”, ο κ.Τσικριτσής τόνισε πως έβλεπε την στήριξη του κόσμου πριν την Κυριακή των εκλογών και θεωρεί πως πλέον όλοι στον δήμο του αντιλαμβάνονται την δυναμική αλλά και το διεκδικητικό πλαίσιο της Λαϊκής Συσπείρωσης, που εργάζεται και θα συνεχίσει να μοχθεί για τα συμφέροντα του απλού κόσμου και των πολλών, αγροτών και εργαζομένων.
Ακούστε αναλυτικά: