![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Λένε ότι ο λόγος που δεν ανακοινώθηκε ακόμα η ώρα και η ημέρα πραγματοποίησης του συμφωνηθέντος debate των δύο μονομάχων για την Περιφέρεια Θεσσαλίας, είναι η αρχική διαφωνία τους για τον τόπο του τηλεοπτικού ραντεβού.
Ο Κουρέτας θέλει ΕΡΤ κι ο Αγοραστός τοπικό κανάλι, που σημαίνει ένα εκ των τεσσάρων!
Δηλαδή, ακόμα κι αν ο Κουρέτας υποχωρεί, πάλι η υπερπροσφορά γεννάει ζήτημα, αν και υπάρχει η λύση της διακαναλικής σύνδεσης…
Σε κάθε περίπτωση, στ’ αυτιά του κόσμου της Θεσσαλίας φτάνει ως ειρωνεία αυτή η υπερπροσφορά τηλεοπτικής στέγης όταν μιλάμε για την περιοχή όπου χιλιάδες άνθρωπους δεν έχουν επί του παρόντος σταθερή στέγη για να βγάλουν το χειμώνα!