![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Αυτό που δεν μπορεί κανείς να αμφισβητήσει σχετικά με τον βίο και την πολιτεία του νέου Δημάρχου Λαρισαίων, Θανάση Μαμάκου, είναι η αγάπη του για το ποδόσφαιρο και ακόμα ειδικότερα για την ΑΕΛ, της οποίας είναι πιστός οπαδός απ’ τα γεννοφάσκια του, μετρώντας για πάρτη της δεκάδες χιλιόμετρα μέσα κι έξω από την χώρα.
Γι’ αυτό και μοιάζει παράξενη σε πολλούς η εικόνα του χθες στα επίσημα του ΑΕΛ FC ARENA, καθώς τον είχαν συνηθίσει σε άλλες θύρες και με άλλες οπαδικές παρέες και γι’ αυτό ξένισε ακόμα περισσότερο η στάση του όταν η απερχόμενη δημοτική αρχή έθεσε το θέμα της εγγύησης στην Γήπεδο Λάρισας Α.Ε. προκειμένου να επιστρέψουν οι “βυσσινί” στο γήπεδο που φέρει το όνομά τους.
Βέβαια, εκείνη η αντίδραση μπορεί και να ήταν απλά αντιπολιτευτική επιλογή, οπότε και πλέον, ακριβώς γιατί όλοι ξέρουν πόσο καλά γνωρίζει ο ίδιος την ιστορία και το καθεστώς του ΑΕΛ FC ARENA από την πρώτη μέρα, περιμένουν αν μη τι άλλο στη θητεία του αυτό το ζήτημα να διευθετηθεί μια και καλή, ώστε να μην χρειαστεί ποτέ ξανά να ξεσπιτωθεί η ομάδα σύμβολο της πόλης.