![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Τρίτος σε σταυρούς στο ψηφοδέλτιο της Ελευθερίας Τζανακούλη για την Περιφέρεια, ο νευρολόγος, Γιάννης Παγίτσας, έκανε στα social media μια τοποθέτηση που σαφώς και έχει το ενδιαφέρον της ενόψει του β’ γύρου, δεδομένου ότι οι ψηφοφόροι των “Ενωμένων Θεσσαλών” αποτελούν μήλον της έριδος για τους μονομάχους Αγοραστό και Κουρέτα.
Έγραψε συγκεκριμένα ο κ.Παγίτσας, ένας εκ των στενών συνεργατών της κ.Τζανακούλη:
“Ευχαριστώ τους ψηφοφόρους που με τίμησαν με την ψήφο τους και πίστεψαν στη κίνηση μας και τους βεβαιώνω ότι θα ανταποκριθώ στις προσδοκίες τους .
Οι Ενωμένοι Θεσσαλοί με επικεφαλής την Eleftheria TzanakouliΕλευθερία Τζανακούλη είναι μία κίνηση με οδηγό την διαφάνεια στην πολιτική και κοινωνική ζωή του τόπου μας.
Ξεκινήσαμε μία προσπάθεια απέναντι σε ένα κατεστημένο που έχει εδραιωθεί. Είχαμε το θάρρος της γνώμης να ορθώσουμε το ανάστημά μας απέναντι σε χρώματα και κόμματα χωρίς καμία στήριξη .
Ο ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ της παράταξης μας από τα περισσότερα ΜΜΕ από την ενημέρωση (δεν μπορούσαμε ούτε καν να κοινοποιήσουμε τα δελτία τύπου για να ενημερωθεί η κοινωνία για τις ΘΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ) δεν μας άγγιξε .
Ενημερώνω τους συμπολίτες μας ότι με οδηγό την διαφάνεια και την αλήθεια θα συνεχίσουμε τον αγώνα μας.
Όλοι μαζί Ενωμένοι”.
Κι όποιος κατάλαβε… κατάλαβε, λέμε εμείς και παραθέτουμε την ανάρτηση:
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αναφορικά με τα περί αποκλεισμού από τα ΜΜΕ, ενημερώνουμε ότι ο Campos FM 97.8 κάλεσε την ίδια την κ.Τζανακούλη για ραδιοφωνική συνέντευξη, η οποία δεν πραγματοποιήθηκε γιατί η ίδια επικαλέστηκε έλλειψη χρόνου λόγω των λοιπών προεκλογικών υποχρεώσεων. Ομοίως η διεύθυνση του σταθμού ήρθε σε επικοινωνία μαζί της και χθες, επαναλαμβάνοντας την σχετική πρόσκληση.