![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Μπορεί η Ελευθερία Τζανακούλη να τα βρήκε με τον Κώστα Αγοραστό ενόψει του β’ γύρου των εκλογών, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι με την επιλογή της συναινούν και όσοι την στήριξαν, είτε ως υποψήφιοι στο πλευρό της, είτε ως ψηφοφόροι.
Η πρώτη μάλιστα δυναμική αντίδραση ήρθε από τον σύμβουλο που πλειοψήφησε στον συνδυασμό της, τον Γρηγόρη Καλαγιά, ο οποίος έκανε άμεσα στα social media σχετική ανάρτηση με την οποία ζητά συγγνώμη απ’ όσους τον πίστεψαν (!) και καταγγέλλει μεταξύ άλλων την Ελευθερία Τζανακούλη πως “ούτε καν ρώτησε” πριν αποφασίσει, δείχνοντας ότι “δεν μας υπολογίζει”.
Αναλυτικά ο κ.Καλαγιάς αναφέρει:
“Παρακαλώ να κοινοποιηθεί από όλους όσους θέλουν…
Ζητω ένα μεγάλο συγγνώμη από ολους που με πίστεψαν και με επέλεξαν πρώτο στον συνδυασμό της κυρίας Τζανακούλη ..Την ευχαριστω που από καποιο λάθος της υπολογισμό φέραμε τον κύριο αγοραστό στο 41,5%..
Τώρα χωρίς καν να μας ρωτήσει χωρίς μας υπολογίσει χωρίς να μας σεβαστεί και αφήνοντας να περάσουν κρίσιμες μέρες συνεργάζεται με τον Αγοραστό ..η ζωή μας προσφέρει συνήθως μόνο μια ευκαιρία και την έχασε ..Ελευθερία χάρηκα για την σύντομη γνωριμία μας και έχω φτάσει σε μια ηλικία που τα είδα όλα ..αλλά πάντα ήμουν ευκολόπιστος ..Και για όσους με ρωτούν τι θα ψηφίσω έχω πλέον τρεις επιλογές .Κουρέτα, Λευκό η να πάω για κάστανα ..υπόσχομαι σε όλους εσάς που με ψηφήσατε στην ΠΕ Λάρισας αλλά και σε όλους εσάς από Τρίκαλα ,Καρδίτσα και Μαγνήσια ότι θα συνεχίζω τον αγώνα μου και να ξέρετε ότι μόνο ο θεός θα με σταματήσει…”