![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Επικεφαλής της παράταξης “Ορμή Ανανέωσης” στο απερχόμενο Δημοτικό Συμβούλιο, ο Νίκος Γαμβρούλας έκανε μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ανάρτηση με την οποία εξηγεί τον λόγω που επιβάλει στον πολίτη να σπεύσει να ψηφίσει στο επικείμενο β’ γύρο των περιφερειακών εκλογών, “για να μην πεις από Δευτέρα ότι δεν το σκέφτηκες καλά”, καταλήγει…
Γράφει συγκεκριμένα:
“Τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά: Την Κυριακή το βράδυ περιφερειάρχης Θεσσαλίας θα είναι ή ο Κουρέτας ή ο Αγοραστός. Για να βγει αυτός που θέλεις, θα ΠΡΕΠΕΙ να πας να ψηφίσεις. Αν δεν πας, αυξάνεις την πιθανότητα να βγει ο άλλος που δεν θέλεις! Αν πάλι δεν θέλεις κανέναν και δεν πας γι’ αυτόν τον λόγο, το πιθανοτητερο είναι να βγει αυτός που προηγείται από τον πρώτο γύρο.
Αυτά, για να μην πεις από Δευτέρα ότι δεν το σκέφτηκες καλά”!