![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Προφανώς η άμεση και δυναμική αντίδραση στήριξής του από την επίσημη ΠΑΕ ΑΕΛ αλλά και προσωπικά τον πρόεδρο, Αχιλλέα Νταβέλη, η αντίδραση τόσο στο γήπεδο όσο και στα social media απ’ το σύνολο των υπολοίπων φιλάθλων αλλά και του τύπου, καθώς και ανεπίσημες τοποθετήσεις παλαιότερων μελών της οργανωμένης κερκίδας, με τις οποίες αναγνωρίζουν τουλάχιστον το λάθος στο εναντίον του προπονητή υβριστικό σύνθημα με αναφορά στην πεθαμένη μητέρα του, ήταν οι λόγοι που οδήγησαν τον Παύλο Δερμιτζάκη στην απόφασή του να συνεχίσει στον πάγκο των “βυσσινί” μετά τα χθεσινά γεγονότα.
Έτσι τουλάχιστον δείχνουν όλα τα δεδομένα, χωρίς να έχει υπάρξει έως τώρα κάποια επίσημη δήλωση ή ανακοίνωση απ’ οποιαδήποτε πλευρά.