![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Σε τηλεδιάσκεψη των ηγετών του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος με θέμα τις εξελίξεις στη Μέση Ανατολή συμμετείχε το πρωί ο πρωθυπουργός και πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, Κυριάκος Μητσοτάκης, ενώ ακολούθως, υποδέχθηκε τον πρωθυπουργό της Δημοκρατίας της Κορέας, Han Duck-soo, που πραγματοποίησε επίσημη επίσκεψη στη χώρα μας.
Ο πρωθυπουργός είχε κατ’ ιδίαν συνάντηση με τον κ. Han και ακολούθησαν διευρυμένες συνομιλίες των αντιπροσωπειών των δύο χωρών.
Από εκεί, νωρίς το απόγευμα, ο Κυριάκος Μητσοτάκης θα επισκεφθεί την Αλεξανδρούπολη, όπου θα περιοδεύσει μαζί με τον Περιφερειάρχη Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και εκ νέου υποψήφιο, Χρήστο Μέτιο και στη συνέχεια, θα μεταβεί στη Λάρισα, όπου θα έχει συνάντηση με τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας και εκ νέου υποψήφιο, Κώστα Αγοραστό, με όλες τις πηγές να συμφωνούν ότι στο πλαίσιο της στήριξης του νυν Περιφερειάρχη ενόψει του β’ γύρου των εκλογών, θα πραγματοποιήσουν βόλτα στο κέντρο της πόλης, έχοντας δώσει ραντεβού για καφέ στις 19:30 σε κατάστημα της πλατείας “Ταχυδρομείου”!
Κατά συνέπεια, άπαντες στην Λάρισα βρίσκονται σε αναμονή της έλευσης του πρωθυπουργού, ελπίζοντας πως το πυκνό πρόγραμμά του δεν θα προκαλέσει ιδιαίτερη καθυστέρηση…