Το ερώτημα εστάλη προς δημοσιοποίηση από φίλο ακροατή του ραδιοφώνου και αναγνώστη της ιστοσελίδας μας (συνοδευόμενο από φωτογραφία που αλίευσε στο larissanet.gr), μετά από ανάρτηση στα social media υποψηφίου συμβούλου και στενού συνεργάτη της Ελευθερίας Τζανακούλη, που επιχειρεί να δώσει τη δική του εκδοχή για την απόφαση της επικεφαλής της παράταξής του αλλά και του ιδίου, να σταθεί στο β’ γύρο στο πλευρό του μέχρι προχθές “αποδιοπομπαίου” Αγοραστού.
Η ανάρτηση – αφορμή είναι η εξής:
Και το ερώτημα του φίλου:
“Δηλαδή γιατρέ, την πρώτη Κυριακή ψηφίζουμε για τον τόπο και την δεύτερη για το κόμμα”;