![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Ολόκληρος πρωθυπουργός βρέθηκε χθες στην Λάρισα για να στηρίξει τον εκλεκτό της ΝΔ στις Περιφερειακές εκλογές της Θεσσαλίας, αλλά γνωρίζει κι ο ίδιος ότι τον τελευταίο λόγο έχει ο λαός… Ο ίδιος λαός, αναφορικά τουλάχιστον με την πόλη της Λάρισας, που λίγες μέρες πριν χάρισε απλόχερα μια εντυπωσιακή εκλογική νίκη στον έτερο εκλεκτό του κόμματος στην περιοχή, τον Θανάση Μαμάκο, αναδεικνύοντάς τον πανηγυρικά ως νέο Δήμαρχο Λαρισαίων.
Γι’ αυτό και πολύ καλά έκανε ο Κυριάκος Μητσοτάκης να τον έχει μαζί του στο… βάθρο, προκειμένου να πάρει λίγη από τη λάμψη και την αναγνώριση που του στέρησε η ένταση με την οποία η επικαιρότητα και η ίδια η ΝΔ, ασχολήθηκε με την υποψηφιότητα Αγοραστού, κάτι που απασχόλησε εξάλλου ποικιλοτρόπως τις προηγούμενες μέρες και τον ίδιο τον Θανάση Μαμάκο.
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8958-696x465-1-1.jpeg)
Δεν γνωρίζουμε πως αισθάνεται ο ίδιος, αλλά θα έλεγε κανείς ότι από πλευράς ενασχόλησης του κόσμου και του Τύπου μαζί του, σε σχέση πάντα με ό,τι κατάφερε, ο νέος Δήμαρχος Λαρισαίων είναι και ο αδικημένος θριαμβευτής της εβδομάδας που πέρασε… Μια αδικία που θα βάλουμε ένα λιθαράκι να αποκαταστήσουμε σήμερα ως Campos FM 97.8 και CamposNews978.gr, καθώς αύριο Κυριακή και μεθαύριο Δευτέρα, κακά τα ψέματα, πάλι με Αγοραστό/Κουρέτα θα ασχολούμαστε, άντε και κανέναν Αμάρι/Τσικριτσή στον Τύρναβο.
Εξάλλου, είναι δεδομένη η τιμή μας που λίγες μέρες πριν τις εκλογές ο Θανάσης Μαμάκος βρέθηκε στα γραφεία μας και ειδικότερα στο στούντιο του ραδιοσταθμού, όπου μετά το καλωσόρισμά του από τον ιδιοκτήτη κ.Ντελόπουλο και τα υπόλοιπα στελέχη μας, δεν έδωσε απλά μια συνέντευξη στην Μαργαρίτα Θεοχάρη, αλλά έκανε μια εξομολόγηση καρδιάς.
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/1ntelo-mama-766x1024.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/2marga_mama-645x1024.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/3lena_mama-692x1024.jpg)
Όποιος θέλει λοιπόν να μάθει από πρώτο χέρι ποιος είναι ο νέος Δήμαρχος Λαρισαίων, δεν έχει παρά να ακούσει αυτή την τόσο διαφορετική κουβέντα σε σχέση με κάθε άλλη πριν τις δημοτικές εκλογές: