![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
“Η Κυβέρνησή μας βρέθηκε κοντά στην Θεσσαλία από την πρώτη στιγμή της μεγάλης θεομηνίας που έπληξε τον τόπο σας” ανέφερε από τη Λάρισα, νωρίτερα σήμερα Παρασκευή 13/10 το απόγευμα, ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, πλαισιωμένος από τον περιφερειάρχη Θεσσαλίας Κώστα Αγοραστό, στο αποκορύφωμα της εξστρατείας στήριξής του από τη ΝΔ και τον νέο δήμαρχο Λαρισαίων Θανάση Μαμάκο, παρουσία πλήθους κόσμου που είχε συγκεντρωθεί σε γνωστό καφέ της πλατείας Ταχυδρομείου.
Στον σύντομο χαιρετισμό του, ο κ.Μητσοτάκης ζήτησε «ένα πολύ θερμό χειροκρότημα για τον πολύ μεγάλο νικητή της πρώτης Κυριακής, το νέο σας δήμαρχο κι ένα ακόμη μεγάλο χειροκρότημα για το μεγάλο νικητή της επόμενης Κυριακής, τον περιφερειάρχη σας τον Κώστα Αγοραστό. Στηρίζω ανεπιφύλακτα, ξεκάθαρα, χωρίς κανέναν αστερίσκο την υποψηφιότητα του Κώστα Αγοραστού για να συνεχίσει το έργο που έχει ξεκινήσει εδώ και δυο θητείες».
«Την Κυριακή ξημερώνει μία άλλη μέρα για τη Θεσσαλία”, είπε απευθυνόμενος στον κόσμο ο κ.Αγοραστός, που απολαμβάνει και την ξεκάθαρη στήριξη του Θανάση Μαμάκου, όπως προέκυψε κι απ’ τα λεγόμενά του.
Παρόντες στο κοινό που συγκεντρώθηκε ήταν και αρκετοί Λαρισαίοι και Θεσσαλοί βουλευτές, αλλά και ο υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης, Λευτέρης Αυγενάκης.
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8935-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8941-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8947-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8948-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8950-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8953-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8958-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8960-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8962-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8963-696x465-1.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_8971-1024x939.jpeg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/202310131700495487-1024x683.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/202310132005580717-1024x683.jpg)