![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
«Σήμερα είναι μια μέρα με περίεργα συναισθήματα γιατί όποιος και να κερδίσει η Θεσσαλία είναι μια πληγή και δεν μπορεί να πανηγυρίσει. Θα ήθελα να ευχηθώ καλή επιτυχία στον συνυποψήφιό και να τον ευχαριστήσω που φτάσαμε εδώ μέσα σε ένα σχετικά ήπιο κλίμα. Προσπάθησα να πείσω τον κόσμο να ψηφιστεί αυτός που είναι πιο ικανός και πιο παραγωγικός. Πιστεύω ότι το κατάφερα και θα είμαι ο Περιφερειάρχης το βράδυ».
Αυτά δήλωσε με πίστη και αισιοδοξία, προσερχόμενος να ασκήσει το εκλογικό του δικαίωμα σήμερα 15/10 το πρωί, ο ένας εκ των δύο μονομάχων για την Περιφέρεια Θεσσαλίας, Δημήτρης Κουρέτας.
Ο Κώστας Αγοραστός ψηφίζει στις 12:00 στο 4ο Γυμνάσιο Λάρισας.