![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Όπως ανακοίνωσε ο κ. Θεόδωρος Λιβάνιος, υφυπουργός Εσωτερικών, σε όλη τη χώρα υπάρχει μια διαφορά της τάξεως των τριών μονάδων μέχρι αυτή την στιγμή, (στο 10,7% η συμμετοχή στις αυτοδιοικητικές εκλογές, μειωμένη κατά 3 μονάδες σε σχέση με τον α’ γύρο, 13,8%,), ενώ ειδικότερα στη Θεσσαλία την περασμένη Κυριακή μέχρι τις 12 μ. είχε ψηφίσει το 16,5 των ψηφοφόρων, ενώ σήμερα ψήφισε μόλις το 11,7.
Κι όλα αυτά παρότι είναι δεδομένο, ειδικά για την Θεσσαλία, ότι το αποτέλεσμα θα κριθεί εν πολλοίς αν όχι αποκλειστικά στην συμμετοχή!