![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
«Θεσσαλές και Θεσσαλοί, επιλέγουμε τον σίγουρο δρόμο της ενότητας. Σας καλώ όλους να συμμετέχετε σε αυτή την γιορτή της δημοκρατίας, σας καλώ να συνεχίσουμε. Έχουμε μπροστά μας μεγάλο έργο ανασυγκρότησης της Θεσσαλίας. Σας καλούμε με όλες τις δυνάμεις να ενδυναμώσουμε την σχέση εμπιστοσύνης που χτίσαμε όλα αυτά τα χρόνια με σχέδιο, με πρόγραμμα, με συγκεκριμένα μέτρα και προτάσεις. Για ένα να είστε σίγουροι, ότι την επόμενη μέρα θα είμαστε εδώ και θα δώσουμε όλη μας την ψυχή, όπως πάντα κάνουμε αυτό που ξέρουμε καλά, να δουλεύουμε».
Με την παραπάνω δήλωση ο νυν Περιφερειάρχης Θεσσαλίας και εκ νέου υποψήφιος, Κώστας Αγοραστός, σφράγισε την άσκηση και σήμερα του εκλογικού του δικαιώματος, αναμένοντας πλέον με αγωνία το αποτέλεσμα…