![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
H ΔΕΕΠ ΝΔ Λάρισας με αφορμή τον αιφνίδιο θάνατο του πρώην προέδρου της ΟΝΝΕΔ Λάρισας, Αντώνη Μαγγλάρη, εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση:
“Ο Αντώνης ήρθε στην πόλη της Λάρισας ως φοιτητής το 2002,αγάπησε την πόλη και έμεινε σε αυτή. Από την πρώτη μέρα εισαγωγής του στη σχολή ασχολήθηκε με την ΔΑΠ-ΝΔΦΚ, αγωνίσθηκε για τα δικαιώματα των φοιτητών, τη βελτίωση και την αναβάθμιση των Τεχνολογικών Ιδρυμάτων Εκπαίδευσης.
Ο εκλιπών, αγωνίσθηκε με πάθος για την ιδεολογία του κόμματος της Νέας Δημοκρατίας και ανέπτυξε πλούσια δράση.
Διετέλεσε γραμματέας της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΤΕΙ Λάρισας, γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΤΕΙ Ελλάδος, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής ΟΝΝΕΔ, Πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ Λάρισας και μέλος της Πολιτικής Επιτροπής Νέας Δημοκρατίας.
Θα μείνει για πάντα χαραγμένη στο μυαλό μας η ανιδιοτέλειά του και η διαρκής προσφορά του στο κόμμα και στα κοινά της πόλης.
Τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένεια και στους οικείους του”.