![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Το μήνυμα της Μαρίας Γαλλιού μετά τα τελικά αποτελέσματα του δεύτερου γύρου των Αυτοδιοικητικών εκλογών και την ανάδειξη του Δημήτρη Κουρέτα ως νέου Περιφερειάρχη Θεσσαλίας είναι το παρακάτω:
“Σε ευχαριστώ Δημήτρη. Σε ευχαριστώ για αυτό που ζήσαμε.
Ένα μόνο πράγμα θέλω να προσθέσω: θα δώσω όλο μου το είναι ώστε η ελπίδα που γεννήθηκε το βράδυ της 15ης Οκτωβρίου 2023 στην καρδιά πολλών πονεμένων συμπολιτών μας που μας έδιναν συγχαρητήρια με δάκρυα στα μάτια, να δικαιωθεί, να φουντώσει και να μην σβήσει ποτέ.”
Με φιλικούς χαιρετισμούς
Μαρία Γαλλιού
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΓΑΛΛΙΟΥ-1-738x1024.jpeg)