![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Καλεσμένος στην εκπομπή “Πάμε μια Βόλτα” του Campos FM 97.8 βρέθηκε ο πρόεδρος των Αρτοποιών Λάρισας, Αλέξης Γκούλιος, με αφορμή τον εορτασμό σήμερα 16/10 της Παγκόσμιας Ημέρας Άρτου και μίλησε με την οικοδέσποινα, Μαργαρίτα Θεοχάρη, για την τρέχουσα κατάσταση στον κλάδο.
Ενημερώνοντας για όσα απασχολούν σήμερα τους αρτοποιούς σε σχέση με το ίδιο το προϊόν και τη σχέση του με τον καταναλωτή, ο κ.Γκούλιος δεν μπορούσε παρά να σταθεί στην αυθεντικότητα των συνταγών με τις οποίες παρασκευάζεται το ψωμί στους παραδοσιακούς φούρνους, αλλά και τα πολλά προβλήματα που δημιουργούν οι ανατιμήσεις των πρώτων υλών.
Ακούστε αναλυτικά: