![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Τελικά ο νέος Περιφερειάρχης Θεσσαλίας, Δημήτρης Κουρέτας, εκλέχθηκε όχι απλά πανηγυρικά, αλλά κερδίζοντας και στις πέντε Περιφερειακές Ενότητες, υπερβαίνοντας μάλιστα το 60% σε Καρδίτσα, Μαγνησία και Λάρισα, με τον Κώστα Αγοραστό να αντιστέκεται, αλλά πάλι να ηττάται, σε Τρίκαλα και Σποράδες.
Δείτε αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα ανά ΠΕ (τσεκάροντας το πεδίο υποψήφιοι σύμβουλοι βλέπετε και τους εκλεγμένους συμβούλους):
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΠΕ_ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-1024x949.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΠΕ_ΛΑΡΙΣΑΣ-1024x824.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΠΕ_ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ-1024x859.png)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΠΕ_ΣΠΟΡΑΔΩΝ-1024x828.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΠΕ_ΤΡΙΚΑΛΩΝ-1024x835.jpg)