![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Μπορεί να πειθάρχησαν στην απόφαση της ΕΠΟ και να μην έφεραν διακριτικά ποδοσφαιρικού συλλόγου και εν προκειμένω της ΑΕΛ, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν άφησαν χθες βράδυ στην ΟΠΑΠ Arena το χρώματος βυσσινί αποτύπωμά τους, καθώς βρέθηκαν στις κερκίδες της για να απολαύσουν τον αγώνα της Εθνικής απέναντι στην Ολλανδία και να ενισχύσουν την προσπάθεια των διεθνών.
Έτσι, ακόμα κι αν το αποτέλεσμα δεν τους αποζημίωσε, ουδείς μπορεί να αρνηθεί την διάσταση της έντονης ποδοσφαιρικής εμπειρίας που αποκόμισαν, μέσα από την ποιότητα των εγκαταστάσεων και την κρισιμότητα της αναμέτρησης.
Ανάμεσά τους, ο ιδιοκτήτης της Delopoulos Trans, του Sport Travel, αλλά και των μέσων μας, Campos FM 97.8 και CamposNews978.gr, Ζήσης Ντελόπουλος, με τον γιο του Θωμά, ποδοσφαιριστή της Κ19 της ΑΕΛ.
Διακρίναμε επίσης τον αντιπρόεδρο της Ερασιτεχνικής ΑΕΛ, Δημήτρη Μαρούδα, με τον αδερφό του Σιδέρη, μέλος του σωματείου και τους υιούς, τον Γιώργο Παπακωνσταντίνου, επίσης παρέα με τον γιο που αγωνίζεται στις Ακαδημίες της ΑΕΛ, αλλά και τον δημοσιογράφο και πρώην στέλεχος της ΠΑΕ ΑΕΛ, Χρήστο Τσούμαρη, με τον γιο του Θεοφάνη, ποδοσφαιριστή των ομάδων Κ15-Κ16 της Ακαδημίας των “βυσσινί”.
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/1-5.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/3-6.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/33-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/44.jpg)
Άλλοι πάλι, Λαρισαίοι και μη, αλλά με σαφή ΑΕΛικό σύνδεσμο μεταξύ τους, δεν προτίμησαν τις selfies και επέλεξαν να ανεβάσουν απλά stories στα social media από την παρουσία τους στον αγώνα, όπως το πρώην στέλεχος της ΠΑΕ, Γιάννης Κόρμπος και ο βετεράνος πλέον ποδοσφαιριστής, Νέστορας Στεφανίδης, που είναι χαρακτηριστικό πως δέκα χρόνια μετά την παρουσία του στους “βυσσινί” κι έχοντας παίξει σε πλήθος ομάδων, έχει ακόμα ως εικόνα προφίλ φωτογραφία του με τη φανέλα της ΑΕΛ.
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/korbos.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/nestoras.jpg)
Ανάμεσά τους και ο Γιάννης Τσιανογιάννης, στέλεχος της Optima Bank, ο οποίος είχε ταξιδέψει την περασμένη εβδομάδα και στην Ιρλανδία, ενώ δεν πρέπει να ξεχνάμε κι ότι εξέχουσα θέση έχει πάντα στο ιατρικό team της Εθνικής, ο πρώην επικεφαλής φυσικοθεραπευτής και της ΑΕΛ, Κώστας Καλαμπάκας.
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/tsiano.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/δφγ.jpg)
Ο καλύτερος επίλογος μάλιστα ήρθε από τον φίλαθλο Παναγιώτη Γούμενο, που απέδειξε ότι ο Λαρισαίος, όταν βλέπει την ομάδα να προσπαθεί, δεν χάνει ποτέ την πίστη του…
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/393654422_6689321031161172_6106307245312247400_n-1024x760.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/gou.jpg)